2014-07-25

INFORMACJA O ZMIANACH W TREŚCI PROSPEKTU INFORMACYJNEGO

PKO ŚWIATOWY WALUTOWY - SPECJALISTYCZNEGO FUNDUSZU INWESTYCYJNEGO OTWARTEGO

ORAZ PKO ZABEZPIECZENIA EMERYTALNEGO - SPECJALISTYCZNEGO FUNDUSZU INWESTYCYJNEGO OTWARTEGO

ZARZĄDZANYCH PRZEZ PKO TFI S.A.

DOKONANYCH W DNIU 25 LIPCA 2014 R.

 

I. PKO ŚWIATOWY FUNDUSZ WALUTOWY - SPECJALISTYCZNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY OTWARTY INFORMUJE O NASTĘPUJĄCYCH ZMIANACH W TREŚCI PROSPEKTU INFORMACYJNEGO:

  1. 1.       Na stronie tytułowej w nagłówku usuwa się wyraz „SPECJALISTYCZNY”.
  2. 2.       Na stronie tytułowej punkt 1 otrzymuje brzmienie:

1. Nazwa Funduszu.

Fundusz działa pod nazwą „PKO Światowy Fundusz Walutowy - fundusz inwestycyjny otwarty” i w dalszej części prospektu zwany jest „Funduszem”. Fundusz może używać zamiennie skróconej nazwy „PKO Światowy Fundusz Walutowy – fio”. Poprzednio Fundusz funkcjonował pod nazwą „PKO/CREDIT SUISSE Światowy Fundusz Walutowy specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty z wydzielonymi subfunduszami”,  „PKO Światowy Fundusz Walutowy specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty z wydzielonymi subfunduszami” oraz „PKO Światowy Fundusz Walutowy -specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty”.

 

  1. 3.       Na stronie tytułowej w punkcie 4 datę „24 lipca 2014 r.” zastępuje się datą „25 lipca 2014 r.”,
  2. 4.       W rozdziale I punkt 1 otrzymuje brzmienie:

1. Dane osób odpowiedzialnych za informacje zawarte w prospekcie, w tym za informacje finansowe.

Zarząd, działający w imieniu PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 15, 02-515 Warszawa:, Remigiusz Nawrat – Członek Zarządu, Grzegorz Krupa - Prokurent.”

  1. 5.       W rozdziale II punkt 9 otrzymuje następujące brzmienie:

9. Nazwy innych funduszy zarządzanych przez Towarzystwo.

9.1.      PKO Bezpieczna Lokata I – fundusz inwestycyjny zamknięty

9.2.      PKO Globalnej Makroekonomii – fundusz inwestycyjny zamknięty

9.3.      PKO Obligacji Korporacyjnych – fundusz inwestycyjny zamknięty

9.4.      PKO Parasolowy – fundusz inwestycyjny otwarty

9.5.      PKO Zabezpieczenia Emerytalnego – specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty

9.6.      PKO Płynnościowy – specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty

9.7.      PKO Globalnej Strategii - fundusz inwestycyjny zamknięty

9.8.      Merkury – fundusz inwestycyjny zamknięty aktywów niepublicznych

9.9.      PKO Strategii Obligacyjnych – fundusz inwestycyjny zamknięty

9.10.    PKO Spółek Innowacyjnych Globalny – fundusz inwestycyjny zamknięty

 

  1. 6.       W rozdziale III nagłówek otrzymuje następujące brzmienie:

DANE O PKO ŚWIATOWY FUNDUSZ WALUTOWY FUNDUSZ INWESTYCYJNY OTWARTY

  1. 7.       W rozdziale III punkt 11.1.1 otrzymuje następujące brzmienie:

„11.1.1 Do wyceny Aktywów Fundusz stosuje przepisy ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. poz. 330 z 2013 r. z późn. zm.) oraz przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2007 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości funduszy inwestycyjnych (Dz.U. Nr 249, poz. 1859) w brzmieniu obowiązującym w danym Dniu Wyceny.”

  1. 8.       W rozdziale III w punkcie 11.6. umieszcza się aktualne oświadczenie niezależnego biegłego rewidenta o zgodności metod i zasad wyceny aktywów Funduszu z przepisami dotyczącymi rachunkowości funduszy inwestycyjnych, a także zgodności i kompletności tych zasad z przyjętą przez Fundusz polityką inwestycyjną,
  2. 9.       W rozdziale III dodaje się punkt 13 o następującym brzmieniu:

13. Zasady działania Zgromadzenia Uczestników

13.1  W Funduszu działa Zgromadzenie Uczestników jako organ Funduszu. Zgromadzenie Uczestników zwoływane jest przez Towarzystwo poprzez zawiadomienie każdego Uczestnika indywidualnie listem poleconym lub na Trwałym nośniku informacji, co najmniej na 21 dni przed planowanym terminem Zgromadzenia Uczestników.

13.2  Do udziału w Zgromadzeniu Uczestników uprawnieni są Uczestnicy wpisani do Rejestru Uczestników Funduszu według stanu na koniec drugiego dnia roboczego poprzedzającego dzień Zgromadzenia Uczestników. Uczestnik może wziąć udział w Zgromadzeniu Uczestników osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwa udziela się w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

13.3  Zgromadzenie Uczestników zwołuje się w celu wyrażenia zgody na:

a)      rozpoczęcie prowadzenia przez Fundusz działalności jako fundusz powiązany;

b)      połączenie krajowe i transgraniczne Funduszu z innym funduszem inwestycyjnym;

c)       przejęcie zarządzania Funduszem przez inne towarzystwo;

d)      przejęcie zarządzania Funduszem i prowadzenia jego spraw przez Spółkę zarządzającą.

13.4  Zgromadzenie Uczestników jest ważne, jeżeli wezmą w nim udział Uczestnicy posiadający co najmniej 50% Jednostek Uczestnictwa Funduszu według stanu na dwa dni robocze przed dniem Zgromadzenia Uczestników. Każda cała Jednostka Uczestnictwa upoważnia Uczestnika do oddania jednego głosu.

13.5  Przed podjęciem uchwały przez Zgromadzenie Uczestników Zarząd Towarzystwa jest obowiązany przedstawić Uczestnikom swoją rekomendację oraz udzielić Uczestnikom wyjaśnień na temat interesujących ich zagadnień związanych ze zdarzeniem, o którym mowa w pkt 13.3., w tym odpowiedzieć na zadane przez Uczestników pytania.

13.6  Przed podjęciem uchwały każdy Uczestnik może wnioskować o przeprowadzenie dyskusji w przedmiocie zasadności wyrażenia zgody, o której mowa w pkt 13.3.

13.7  Uchwała o wyrażeniu zgody, o której mowa w pkt 13.3., zapada większością 2/3 głosów Uczestników obecnych lub reprezentowanych na Zgromadzeniu Uczestników.

13.8  Uchwała Zgromadzenia Uczestników jest protokołowana przez notariusza.

13.9  Koszty odbycia Zgromadzenia Uczestników ponosi Towarzystwo.

13.10    W zakresie nieuregulowanym w Statucie, tryb działania Zgromadzenia Uczestników oraz podejmowania uchwał określa regulamin przyjęty przez Zgromadzenie Uczestników.

13.11    Fundusz informuje Uczestników o podjęciu przez Zgromadzenie Uczestników uchwały, o której mowa w pkt 13.3. poprzez jej publikację na stronie internetowej www.pkotfi.pl niezwłocznie, nie później jednak, niż 3 dni robocze po dniu jej podjęcia.

13.12    Na podstawie z art. 87e Ustawy, Uczestnik może zaskarżyć uchwałę Zgromadzenia Uczestników w drodze wytoczonego przeciwko Funduszowi powództwa o stwierdzenie nieważności uchwały.”

 

13     W Rozdziale III, w Podrozdziałach IIIa i IIIb oraz od IIIe do IIIi wykreśla się pkt 2.2.2.7. a dotychczasowym pkt 2.2.2.8 nadaje się numer 2.2.2.7.

 

14     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIa w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu tj. procentową zmianą indeksu Arca Gold Miners NYSE.”.

 

15     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIa w punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

„Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, do dnia 30 września 2008 roku przyjmowało się średnie ważone oprocentowanie 6-miesięcznych depozytów EURO w polskim systemie bankowym publikowane przez NBP, zaś od dnia 1 października 2008 roku do dnia 1 kwietnia 2012 r. przyjmowano stopę wyliczoną zgodnie z następującym wzorem  (1 + 6M LIBID EUR) * (1 + zmiana kursu EURPLN wg NBP) – 1. Od dnia 2 kwietnia 2012 roku do dnia 24 lipca 2014 roku do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem nie był stosowany wzorzec (benchmark). Od dnia 25 lipca 2014 r. za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem przyjmuje się procentową zmianę indeksu Arca Gold Miners NYSE.”

 

16     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIa w punkt 6.4 otrzymuje następujące brzmienie:

„Średnia stopa zwrotu z benchmarku odpowiednio dla okresów, o których mowa w pkt 6.2.

 Nie dotyczy, w związku z faktem, że Subfundusz nie ustalał wzorca od 2012 roku do dnia 24 lipca 2014 r.”

 

17     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIe w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu tj. średnią ważoną procentowej zmiany indeksu MSCI Asia and Pacific ex-Japan z wagą 90% i stawki referencyjnej WIBID overnight z wagą 10%.”

                              

18     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIe w punkcie 6.3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, do dnia 31 grudnia 2006 r. za wzorzec przyjmowany był Indeks Tokijskiej Giełdy Rynku Równoległego (Tokyo SE 2nd Section), od dnia 1 stycznia 2007 roku do dnia 30 września 2008 roku przyjmowany był Indeks Tokijskiej Giełdy Rynku Równoległego (Tokyo SE 2nd Section) pomniejszony o pobrane wynagrodzenie Towarzystwa za zarządzanie, zaś od dnia 1 października 2008 roku do dnia 13 sierpnia 2010 roku przyjmowane było 90% CS EF (Lux) Small Cap Japan Aberdeen typ B w PLN + 10% WIBID O/N. Od dnia 14 sierpnia 2010 roku do dnia 24 lipca 2014 roku do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem nie był stosowany wzorzec (benchmark). Od dnia 25 lipca 2014 r. za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem przyjmuje się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu MSCI Asia and Pacific ex-Japan z wagą 90% i stawki referencyjnej WIBID overnight z wagą 10%.”

 

19     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIe w punkt 6.4 otrzymuje następujące brzmienie:

„Średnia stopa zwrotu z benchmarku odpowiednio dla okresów, o których mowa w pkt 6.2.

Nie dotyczy, w związku z faktem, że Subfundusz nie ustalał wzorca od 2010 roku do dnia 24 lipca 2014 roku.”

 

20     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIg w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu tj. średnią ważoną procentowej zmiany indeksu Standard & Poors 500 z wagą 90% i stawki referencyjnej WIBID overnight z wagą 10%.”

 

21     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIg w punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

„Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, do dnia 30 września 2008 roku przyjmowało się Indeks Standard&Poor's 500 pomniejszony o pobrane wynagrodzenie Towarzystwa za zarządzanie, zaś od dnia 1 października 2008 roku do dnia 13 sierpnia 2010 roku przyjmowane było 45% CS Equity Fund (Lux) subfundusz CS Equity Fund (Lux) USA Value typu B w PLN + 45% CS IndexMatch (Lux) subfundusz CS Systematic Alpha (Lux) Equity USA typu B w PLN + 10% WIBID O/N. Od dnia 14 sierpnia 2010 roku do 24 lipca 2014 roku do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem nie był stosowany wzorzec (benchmark). Od dnia 25 lipca 2014 r. za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem, przyjmuje się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu Standard & Poors 500 z wagą 90% i stawki referencyjnej WIBID overnight z wagą 10.”

 

22     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIg w punkt 6.4 otrzymuje następujące brzmienie:

„Średnia stopa zwrotu z benchmarku odpowiednio dla okresów, o których mowa w pkt 6.2.

Nie dotyczy, w związku z faktem, że Subfundusz nie ustalał wzorca od 2010 roku do dnia 24 lipca 2014 roku.”

 

23     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIh w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu tj. średnią ważoną procentowej zmiany indeksu TOPIX z wagą 90% i stawki referencyjnej WIBID overnight z wagą 10%.”

 

24     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIh w punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, do dnia 30 września 2008 roku przyjmowało się Indeks Nikkei 300 pomniejszony o pobrane wynagrodzenie Towarzystwa za zarządzanie, zaś od dnia 1 października 2008 roku do dnia 13 sierpnia 2010 roku przyjmowane było 45% CS EF (Lux) Japan Megatrend Aberdeen typu B w PLN + 45% CS IndexMatch (Lux) subfundusz CS Systematic Alpha (Lux) Equity Japan typu B w PLN + 10% WIBID O/N. Od dnia 14 sierpnia 2010 roku do dnia 24 lipca 2014 roku do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem nie był stosowany wzorzec (benchmark). Od dnia 25 lipca 2014 r. za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem, przyjmuje się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu TOPIX z wagą 90% i stawki referencyjnej WIBID overnight z wagą 10%.”

 

25     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIh w punkt 6.4 otrzymuje następujące brzmienie:

„Średnia stopa zwrotu z benchmarku odpowiednio dla okresów, o których mowa w pkt 6.2.

Nie dotyczy, w związku z faktem, że Subfundusz nie ustalał wzorca do dnia 24 lipca 2014 roku.”

 

26     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIi w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu tj. średnią ważoną procentowej zmiany indeksu MSCI Emerging Markets z wagą 90% i stawki referencyjnej WIBID overnight z wagą 10%.”

 

27     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIi w punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

„Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, od dnia 1 października 2008 roku do dnia 13 sierpnia 2010 roku przyjmowane było przyjmuje się 30% ju CSEF Russia Explorer Aberdeen typ B + 30% ju CSEF Asian Tigers Aberdeen typ B + 30% ju CSEF Latin America Aberdeen typ B + 10% WIBID ON. Od dnia 14 sierpnia 2010 roku do dnia 24 lipca 2014 r. do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem nie był stosowany wzorzec (benchmark). Od dnia 25 lipca 2014 r. za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa związane z Subfunduszem, przyjmuje się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu MSCI Emerging Markets z wagą 90% i stawki referencyjnej WIBID overnight z wagą 10%.”

 

28     W Rozdziale III w Podrozdziale IIIi w punkt 6.4 otrzymuje następujące brzmienie:

„Średnia stopa zwrotu z benchmarku odpowiednio dla okresów, o których mowa w pkt 6.2.

Nie dotyczy, w związku z faktem, że Subfundusz nie ustalał wzorca od 2010 roku do dnia 25 lipca 2014 roku.”

 

29     W Rozdziale V wykreśla się punkt 2.3., a jednocześnie dotychczasowym punktom od 2.4. do 2.15. nadaje się odpowiednio nowe numery od 2.3. do 2.14.

 

30     W Rozdziale VI po punkcie 1.7 dodaje się punkt 1.8 o następującym brzmieniu:

„Do dnia 24 lipca 2014 r. Fundusz działał jako specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty, od 25 lipca 2014 r. działa jako fundusz inwestycyjny otwarty.”

31     W Rozdziale VIII załącza się aktualny statut Funduszu stanowiący załącznik nr 2 do prospektu informacyjnego.

32     Spis treści otrzymuje następujące brzmienie:

„Prospekt informacyjny PKO Światowy Fundusz Walutowy - fundusz inwestycyjny otwarty.

Rozdział I                             Osoby odpowiedzialne za informacje zawarte w prospekcie.

Rozdział II            Dane o PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Rozdział III           Dane o PKO Światowy Fundusz Walutowy - fundusz inwestycyjny otwarty.

Rozdział IV           Dane o Depozytariuszu.

Rozdział V            Dane o podmiotach obsługujących Fundusz.

Rozdział VI           Informacje dodatkowe.

Rozdział VII          Załączniki (definicje pojęć i objaśnienia skrótów, Statut).”.

 

 

II. PKO ZABEZPIECZENIA EMERYTALNEGO - SPECJALISTYCZNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY OTWARTY INFORMUJE O NASTĘPUJĄCYCH ZMIANACH W TREŚCI PROSPEKTU INFORMACYJNEGO:

  1. 1.   Na stronie tytułowej w punkcie 5 datę „30 maja 2014 r.” zastępuje się datą „25 lipca 2014 r.”,
  2. 2.   W rozdziale I punkt 1 otrzymuje brzmienie:

1. Dane osób odpowiedzialnych za informacje zawarte w prospekcie, w tym za informacje finansowe.

Zarząd, działający w imieniu PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą przy ul. Puławskiej 15, 02-515 Warszawa:, Remigiusz Nawrat – Członek Zarządu, Grzegorz Krupa - Prokurent.”

  1. 3.   W rozdziale II punkt 9 otrzymuje następujące brzmienie:

 

  1. 9.   „Nazwy innych funduszy zarządzanych przez Towarzystwo.

9.1.            PKO Parasolowy – fundusz inwestycyjny otwarty

9.2.            PKO Światowy Fundusz Walutowy –fundusz inwestycyjny otwarty

9.3.            PKO Bezpieczna Lokata I – fundusz inwestycyjny zamknięty

9.4.            PKO Globalnej Makroekonomii – fundusz inwestycyjny zamknięty

9.5.            PKO Obligacji Korporacyjnych - fundusz inwestycyjny zamknięty

9.6.            PKO Płynnościowy – specjalistyczny fundusz inwestycyjny otwarty

9.7.            PKO Globalnej Strategii - fundusz inwestycyjny zamknięty

9.8.            Merkury – fundusz inwestycyjny zamknięty aktywów niepublicznych

9.9.            PKO Strategii Obligacyjnych – fundusz inwestycyjny zamknięty

9.10PKO Spółek Innowacyjnych Globalny – fundusz inwestycyjny zamknięty”

 

  1. 4.   W rozdziale III punkt 11.1.1 otrzymuje następujące brzmienie:

„11.1.1 Do wyceny Aktywów Fundusz stosuje przepisy ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. poz. 330 z 2013 r. z późn. zm.) oraz przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2007 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości funduszy inwestycyjnych (Dz.U. Nr 249, poz. 1859) w brzmieniu obowiązującym w danym Dniu Wyceny.”

 

  1. 5.   W Rozdziale III w Podrozdziale IIIa w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

 „Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu, tj. procentową zmianą indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments.”

 

  1. 6.   W Rozdziale III w Podrozdziale IIIa punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

„6.3 Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, do dnia 24 lipca 2014 roku przyjmowało się procentową zmianę indeksu Merrill Lynch Polish Governments 1-4 Yrs (GFPL), zaś od dnia 25 lipca 2014 roku przyjmuje się procentową zmianę indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments.”

 

  1. 7.   W Rozdziale III w Podrozdziale IIIb w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

     „Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu, tj. średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 22,5%, procentowej zmiany indeksu MSCI ACWI USD z wagą 22,5% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments z wagą 55%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2030 roku udział łączny indeksów WIG oraz MSCI ACWI USD w benchmarku zmalał do maksymalnie 10% zaś udział MLG0PL wzrósł do co najmniej 90%.”

 

  1. 8.   W Rozdziale III w Podrozdziale IIIb punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

„6.3 Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, do dnia 24 lipca 2014 roku przyjmowało się średnią ważona procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 45% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch Polish Governments 1-4 Yrs (GFPL) z wagą 55%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2030 roku udział indeksu WIG w benchmarku zmalał do 0% zaś udział GFPL wzrósł do 100%, zaś od dnia 25 lipca 2014 roku przyjmuje się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 22,5%, procentowej zmiany indeksu MSCI ACWI USD z wagą 22,5% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments z wagą 55%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2030 roku udział łączny indeksów WIG oraz MSCI ACWI USD w benchmarku zmalał do maksymalnie 10% zaś udział MLG0PL wzrósł do co najmniej 90%.”

 

  1. 9.   W Rozdziale III w Podrozdziale IIIc w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu, tj. średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 35%, procentowej zmiany indeksu MSCI ACWI USD z wagą 35% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments z wagą 30%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2040 roku udział łączny indeksów WIG oraz MSCI ACWI USD w benchmarku zmalały do maksymalnie 10% zaś udział MLG0PL wzrósł do co najmniej 90%.”

 

10. W Rozdziale III w Podrozdziale IIIc punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

„6.3 Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, do dnia 24 lipca 2014 roku przyjmowało się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 70% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch Polish Governments 1-4 Yrs (GFPL) z wagą 30%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2040 roku udział indeksu WIG w benchmarku zmalał do 0% zaś udział GFPL wzrósł do 100%, zaś od dnia 25 lipca 2014 roku przyjmuje się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 35%, procentowej zmiany indeksu MSCI ACWI USD z wagą 35% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments z wagą 30%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2040 roku udział łączny indeksów WIG oraz MSCI ACWI USD w benchmarku zmalały do maksymalnie 10% zaś udział MLG0PL wzrósł do co najmniej 90%.”

 

11. W Rozdziale III w Podrozdziale IIId w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu, tj. średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 45%, procentowej zmiany indeksu MSCI ACWI USD z wagą 45% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments z wagą 10%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2050 roku udział łączny indeksów WIG oraz MSCI ACWI USD w benchmarku zmalał do maksymalnie 10% zaś udział MLG0PL wzrósł do co najmniej 90%.”

 

12. W Rozdziale III w Podrozdziale IIId punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

„6.3 Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem, do dnia 24 lipca 2014 roku przyjmowało się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 90% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch Polish Governments 1-4 Yrs (GFPL) z wagą 10%, z zastrzeżeniem że począwszy od 2015 roku udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2050 roku udział indeksu WIG w benchmarku zmalał do 0% zaś udział GFPL wzrósł do 100%, zaś od dnia 25 lipca 2014 roku przyjmuje się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 45%, procentowej zmiany indeksu MSCI ACWI USD z wagą 45% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments z wagą 10%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2050 roku udział łączny indeksów WIG oraz MSCI ACWI USD w benchmarku zmalał do maksymalnie 10% zaś udział MLG0PL wzrósł do co najmniej 90%.”

 

13. W Rozdziale III w Podrozdziale IIIe w punkcie 3 ostatni akapit otrzymuje następujące brzmienie:

„Portfel referencyjny Subfunduszu jest tożsamy z benchmarkiem Subfunduszu, tj. średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 45%, procentowej zmiany indeksu MSCI ACWI USD z wagą 45% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments z wagą 10%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2060 roku udział łączny indeksów WIG oraz MSCI ACWI USD w benchmarku zmalał do maksymalnie 10% zaś udział MLG0PL wzrósł do co najmniej 90%.”

14. W Rozdziale III w Podrozdziale IIIe punkt 6.3 otrzymuje następujące brzmienie:

„6.3 Za wzorzec służący do oceny efektywności inwestycji w Jednostki Uczestnictwa Funduszu, odzwierciedlający zachowanie się zmiennych rynkowych najlepiej oddających cel i politykę inwestycyjną Subfunduszu, zwany również benchmarkiem do dnia 24 lipca 2014 roku przyjmowało się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 90% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch Polish Governments 1-4 Yrs (GFPL) z wagą 10%, z zastrzeżeniem że począwszy od 2025 roku udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2060 roku udział indeksu WIG w benchmarku zmalał do 0% zaś udział GFPL wzrósł do 100%, zaś od dnia 25 lipca 2014 roku przyjmuje się średnią ważoną procentowej zmiany indeksu WIG z wagą 45%, procentowej zmiany indeksu MSCI ACWI USD z wagą 45% oraz procentowej zmiany indeksu Merrill Lynch G0PL Polish Governments z wagą 10%, z zastrzeżeniem że w kolejnych latach udziały (wagi) składników benchmarku będą stopniowo zmieniane w taki sposób, aby w 2060 roku udział łączny indeksów WIG oraz MSCI ACWI USD w benchmarku zmalał do maksymalnie 10% zaś udział MLG0PL wzrósł do co najmniej 90%.”